Leiligheten er en klassisk bygårdsleilighet med stukkatur i taket, høye vinduer og mye ærverdighet i veggene. Ønsket var å beholde de særegne trekkene, men samtidig stramme opp uttrykket.
Kunden visste godt hva han savnet, hva han likte og ikke likte med leiligheten etter å ha bodd der i mange år. Og det første som måtte jobbes med var selve romløsningen. Med to romslige stuer og et lite kjøkken i enden av en gang, ble det avgjørende grepet å benytte den ene stuen til kjøkken og dermed få spiseplassen i direkte nærhet til stuen. Disse to rommene fikk en større åpning mellom seg og kommuniserer nå godt med hverandre. Det gamle kjøkkenet i gangen ble bygd om til et studio og gjesterom. Badet ble utvidet noe og har nærhet til soverommet.
Selve gjennomføringen og oppfølgingen på byggeplass ble gjort i tett dialog med en kvalitetsbevisst oppdragsgiver og en dyktig entreprenør. Et godt prosjekt ligger i detaljene!